• 7.Anamur Tarım ve Gıda Fuarı
  • 21-25 Ekim 2020
Kalan Süre

Basın Bültenleri

Anamur Tarım ve Gıda Fuarı 5'inci kez kapılarını açıyor

10/22/2018
Bölgenin en önemli Tarım ve Gıda organizasyonu ve Türkiye’nin en büyük ilçe fuarlarından biri olan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı 24-27 Ekim 2018 tarihleri arasında Anamur Şehit Atanur Bal Fuar Merkezi’nde 5. kez kapılarını açıyor.
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tecrübesi ile düzenlenecek fuar, Anamur Belediyesi, Anamur Ziraat Odası, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası, Anamur Muz Üreticileri Birliği ve KOSGEB  destekleri ile 4.500 metrekare kapalı alanda düzenlenecek.
 
Anamur’un mevcut tarım ve gıda potansiyelinin geliştirilmesi, var olan öz kaynaklarının ülkeye ve dünyaya tanıtılması için organize edilen fuara, Orta Asya, Balkanlar ve Orta Doğu pazarında aktif olan firmaların da katılması bekleniyor.
 
85 katılımcı firma ile 30.000 civarında çiftçi ziyaretçinin buluşacağı fuarda, yerli ve yabancı profesyonel ziyaretçiler yeni tarım teknoloji ve ürünleri ile tanışarak verimli iş görüşmeleri yapma fırsatı bulacaklar.
 
Uluslararası ticari tarım potansiyeli yüksek olan fuarda; sera, sera malzeme ve ekipmanları, sera ısıtma soğutma havalandırma teknolojileri, damla sulama ve ekipmanları, sulama, makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, gübre ve bitki besleme, bitki yetiştirme ortamları, tarım makineleri, ekipmanları, eksesuarları, sebze ve meyve işleme ve paketleme makineleri, organik tarım ve uygulamaları, süs bitkileri, peyzaj malzemeleri, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme ve yem üretimi, gıdalar, gıda makineleri, gıda güvenliği, kalite belgelendirme sistemleri, tarımsal analiz laboratuarları, tarım sigortaları, tarım kredileri, sektörel yayınlar yer alacak.
 
Söyleşiler, fotoğraf sergileri, çeşitli yöresel ikramlar, yarışma, fidan dağıtımı gibi etkinliklere de ev sahipliği yapacak olan 5. Anamur Tarım ve Gıda Fuarı, 10:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.