• Tarım, tarım makineleri, gübre, tohum, seracılık
  • 25-28 Ekim 2017
  • Şehit Uzman Çavuş
    Atanur Bal Fuar Merkezi
Kalan Süre

Haberler

Anamur Tarım ve Gıda Fuarı’na ilk günde ziyaretçi akını….

Mersin'in Anamur ilçesinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Tarım ve Gıda Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı.

Çok çeşitli sebze ve meyve ürünleriyle öne çıkan ilçenin tanıtımının amaçlandığı fuar, Şehit Uzman Çavuş Atanur Bal Fuar Merkezi'nde düzenlenen törenle başladı.

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, törendeki konuşmasında, ilçedeki çiftçilerin, ağıklıklı olarak muz ve çilek üretimiyle uğraştığını belirterek, "Tarım üretimimizin her geçen gün artmasıyla yeni bir sebze meyve hali ihtiyacı doğdu. Büyükşehir Belediyesi ile yürüttüğümüz çalışma kapsamında Kalınören Mahallesinde 200 dönümlük yeni hal arazisinin tahsisi yapıldı. 2 yıl içinde tamamlayıp hizmete açacağız." dedi.

CNR Fuarcılık Genel Müdürü Arkan Uluçay da ülke genelinde fuar organize ettikleri tek ilçenin Anamur olduğunu vurgulayarak, etkinliğin, kent ekonomisine katkı sağlamasından mutluluk duyacaklarını anlattı.

Fuarın konuklarından Polonya'nın Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Konrad Zablocki ise fuar sayesinde bölge ile işbirliği sağlamayı umut ettiklerini ifade ederek, "Türkiye’den tarım ürünü ithal ediyoruz ve kalitesinden memnunuz. Bu bölgeden de ithalat yapma konusunda işbirliği yapabiliriz." diye konuştu.

Törenin ardından protokol üyeleri, 86 firmanın yer aldığı fuarı gezdi.