• 7.Anamur Tarım ve Gıda Fuarı
  • 20-23 Ekim 2021
Kalan Süre

Haberler

Mersin Anamur'da Tarım ve Gıda Fuarı rüzgarı esti

Anamur Belediyesi Şehit Atanur Bal Fuar Merkezi'nde bu sene 5.si düzenlenen Anamur Tarım ve Gıda Fuarı sona erdi. 
 
Anamur Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Anamur Belediyesi öncülüğünde CNR Holding Pozitif Fuarcılık tarafından Anamur Ziraat Odası, Anamur Ziraat Mühendisleri Odası, Anamur Muz Üreticileri Birliği ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen fuarı 4 gün boyunca yaklaşık 25 bin vatandaş ziyaret etti.
 
85 firmanın stant açtığı Tarım ve Gıda Fuarı Anamur ve çevre ilçelerden yoğun ilgi gördü. Uluslararası ticari tarım potansiyeli yüksek olan fuarda; sera malzeme ve ekipmanları, sera ısıtma soğutma havalandırma teknolojileri, damla sulama ve ekipmanları, sulama, makine ve ekipmanları, fide, fidan, tohum, organik gübre, gübre ve bitki besleme, bitki yetiştirme ortamları, tarım makineleri, ekipmanları, sebze ve meyve işleme ve paketleme makineleri, organik tarım ve uygulamaları, süs bitkileri, peyzaj malzemeleri, hayvancılık ekipmanları, hayvan besleme ve yem üretimi, gıdalar, gıda makineleri, gıda güvenliği, kalite belgelendirme sistemleri, tarımsal analiz laboratuvarları, tarım sigortaları, tarım kredileri, sektörel yayınlar yer aldı. 
 
Belediye Başkanı Mehmet Türe,  fuara, 70 tarımla ile ilgili ve 15 kültürel firma olmak üzere toplam 85 firmanın katıldığını söyledi. Türe, "Sadece tarım değil, İlçemizde turizmde ön plana çıkmaya başladı. Anamur Antalya, Anamur Mersin Karayolunun yanında limanımızın yapılması, gümrük kapımızın açılmaya yönelik çalışmalarının başlatılması ile turizmden pay alacağız ama tarım alanlarını da inşallah öldürmeyeceğiz" dedi.